Setkání na Malé Atlantidě 18,.19.8.2018

Cannafest 2019 zážitky

"Festival v Praze je nejlepší", svěřila se mi mladá slečna, která obsluhovala u stánku s konopnými semínky. "Jezdím s naší firmou po celé Evropě, byli jsme v Barceloně, Varšavě, Paříži, ale Praha je jednoznačně nejlepší. Lidi jsou tady informovaní, vědí, co chtějí a nebojí se utratit peníze za kvalitní věci. A je tu nejvyšší návštěvnost". To byla pro mě docela důležitá informace, která svědčí o tom, že Češi a Slováci jsou svým způsobem opravdu osvícený národ. To se projevuje i v jejich vztahu ke konopí jakožto všestranně využitelné rostlině s mimořádně léčivými účinky, ale nejen proto. Kdo si jednou vyzkoušel trip s marihuanou, musí mu být jasné, že pod vlivem marihuany je svět vidět jinak. Jak? To už záleží na jedinci, ale konopí rozhodně umožní na různé situace hledět z jiného úhlu pohledu. Článek o psychedelikách ZDE.

cannafest5

trapná komedie systému kolem konopí

Dovolte mi, abych vás uvedla do trapné komedie kolem obchodu s konopím a s tím spojené legislativy tak, jak to chápu já. Kdo už na toto máte svůj názor, můžete tento odstavec přeskočit. Pod tlakem veřejnosti, která už dávno pochopila, že jediná oblast, v níž může marihuana uškodit, je farmaceutický průmysl, byli naši "zástupci" nuceni poněkud povolit legislativu ohledně konopí. Nu, vymysleli to lišácky, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

  • aby jim zůstal obchod s konopím pod kontrolou a pod zdaněním, pěstovat a obchodovat smějí pouze registrovaní obchodníci a pěstitelé. Domácí pěstování zůstává i nadále trestné
  • aby se marihuana nemohla označovat jako droga (čili látka měnící vědomí), je povoleno obchodovat pouze s odrůdami, které mají zanedbatelné množství THC, tedy přesně té látky, která vás dostane do rauše. Povoleny jsou pouze modely s látkou zvanou CBD, která má prokazatelně léčivé účinky.
  • povoleno je prodávat: semena a sušené palice léčivých odrůd, kosmetika a poživatiny z téhož, potřeby na pěstování konopí, hnojiva, sklízecí stroje, stavební konopný materiál, oděvy a obuv z konopí a pozor, kupodivu i semena konopných odrůd, obsahujících vysoké THC. Neboť se neprodávají proto, aby si je lidé vypěstovali (to je přeci zakázané), ale například ke sběratelským a výzkumným účelům.

Není to legrační divadlo?

cannafest3

 fesťák plný huličů?

Konzumenti drog jsou nám stabilně představováni jako sociální odpad společnosti, neb je nám systémově programováno, že syntetické a přírodní drogy jsou totéž. Takto naprogramovaný člověk by se velmi divil, kdyby takový festival navštívil. Místo potácejících se smradlavých huličů by našel kultivovanou společnost jakýchsi konopných souputníků. Obsluha stánků laskavá a přívětivá, návštěvníci ohleduplní, panuje přátelská atmosféra a před halou si povídají kouřící hloučky. Tak jsem to viděla já.

kolo štěstí je o štěstí?

kolo štěstí2

Nebudeme zastírat, že konopí je také byznys. Ale pro mě byl zábavný. Jedním z marketingových tahů je kolo štěstí, které je možné vidět u více různých stánků. Princip je jednoduchý. Koupíte si určitý počet zatočení, nejčastěji za 150 korun jedno, a na které položce se zastaví rafička, to vyhráváte. Můžete vyhrát zapalovač, cigaretové papírky, tričko a také semena šlechtěných odrůd. Samozřejmě že všichni stojí o semena. Naši přátelé nás upozornili na stánek, kde lze zatočit kolem štěstí jen za registraci a souhlas se zasíláním nabídek. Přátelé se vyjádřili, že tam už byli a registrovali se pod nepravými údaji, že prý o nic nejde. Jenže při registraci mně to nedalo a uvedla jsem jméno a mail podle pravdy. Vytočila jsem nejvyšší výhru 3+1 super modelových semen. Za mnou šel Shanti a vše proběhlo jako přes kopírák s malým adrenalinem navíc, kdy rafička zůstala na výseči výhry viset za zarážku tak těsně, že by stačil vánek a bylo to jinak. Děkujeme, milujeme.