Setkání na Malé Atlantidě 18,.19.8.2018

E-koruna - život v dostatku a bez dluhů

Už delší dobu mám v hlavě článek o penězích. Inspirace mi přišla po přečtení výborné knihy Peníze bez úroků a inflace od autorky Margrit Kennedy, plná pdf verze ke stažení ZDE. Autorka zde navrhuje zcela nový revoluční peněžní systém, který spočívá v tom, že peníze v oběhu se nedaní. Daní se pouze peníze "ležící" na účtu a to pěti procenty. Tento geniálně jednoduchý systém vlastně donutí obyvatele, aby své peníze utráceli a nehromadili je na účtech. Tím se začne stírat rozdíl mezi bohatými a chudými. Z daní, které se vyberou z "neaktivních" peněz, se pokryjí náklady státu včetně zdravotního a sociálního pojištění pro všechny obyvatele.

No vida, a článek psát nemusím, protože už to za mě někdo udělal. A udělal to skvěle a rovnou formou názorných videí, kdy problematiku pochopí opravdu každý. Videa, která zde uvádím, jsou plně k dispozici na webových stránkách EKORUNA. Autorům videa děkuji za výbornou práci.

Šiřte, mluvte s lidmi, diskutujte s přáteli, sdílejte, zapojte se. Čím více obyvatel bude o tomto řešení vědět, tím je větší šance, že se prosadí na celostátní úrovni.