Nejbližší termín setkání na Malé Atlantidě 18.-20.5. 2018

Filmy ke shlédnutí

Přece už dávno víte, kdo jste. Jen si vzpomeňte...

 

PROČ BÓDHIDHARMA ODEŠEL NA VÝCHOD

Tři lidé žijí v odlehlém buddhistickém klášteře na úpatí hory Chonan: Hyegok, starý Mistr, Yong Nan, mladý muž, který opustil svojí rodinu ve městě, aby hledal Osvícení, a sirotek Haejin, jehož Hyegok přivedl do kláštera, aby z něj vychoval mnicha. Slavný korejský film o meditaci, přírodě, Zenu, životě, smrti a vybírání si vlastního osudu.

SAMSÁRA

Mladý budhistický mnich Tashi se po letech strávených v klášteře a meditacích rozhodne oženit s mladou dívkou Pemou a žít s ní na vesnici. Život mimo klášter je ale mnohem složitější než si myslel. Poznává sexuální vášeň, žárlivost, nevěru, zradu, mstu a bídu. Sám musí hledat odpověď na věčnou otázku, zda je důležitější zasvětit svůj život duchovnu (meditacím), nebo žít obyčejným životem plným emocí a citů, ve kterém je těžké najít hranici mezi dobrem a zlem. Natáčení tohoto filmu trvalo 7 let.

FRAKTÁLY - HON NA SKRYTOU DIMENZI

Fraktál je geometrický objekt, který má následující vlastnosti: je soběpodobný — znamená to, že pokud daný útvar pozorujeme v jakémkoliv měřítku či rozlišení, pozorujeme stále opakující se určitý charakteristický tvar (motiv); mívá na první pohled velmi složitý tvar, ale je generován opakovaným použitím jednoduchých pravidel. Fraktály jsou na první pohled nejsložitější geometrické objekty, které současná matematika zkoumá, mají však často překvapivě jednoduchou matematickou strukturu. Termín fraktál použil poprvé matematik Benoît Mandelbrot v roce 1975. Pochází z latinského fractus — rozbitý.

JAK MEDITOVAT - CESTA DO NITRA

Velmi jednoduché a jasné vysvětlení meditace s pomocnými animacemi. V tomto videu se dozvíte o kosmické energii, meditaci, éterickém těle, pyramidách, třetím oku, Osvícení, astrálním těle, astrálním cestování, Nirváně a životu po životě.