Setkání na Malé Atlantidě 18,.19.8.2018

Hudba

Playing for change - Hraní pro změnu

Hraní pro změnu je hnutí vytvořené za účelem inspirovat a propojit svět hudbou. Myšlenka tohoto projektu pochází z společné víry, že hudba má sílu rozbít hranice a překonávat vzdálenosti mezi lidmi. Tito hudebníci pocházejí z mnoha různých zemí a kultur, ale prostřednictvím hudby mluví stejným jazykem. Mají koncerty po celém světě a šíří poselství lásky a naděje divákům všude. Vybíráme skladbu Heal the world, ale lze jich na youtube dohledat více. Připravte si kapesníky.

Michael Jackson - Píseň pro Zemi Ač se mnoho lidí snažilo hodit na Michaela špínu, některé jeho písně jsou opravdu perly a je z nich cítit, že mu  na Zemi záleželo. Silné, úderné, výstižné i dojemné.

Má vlast - jako flash mob, neboli blesková zábavná akce, při níž se náhle vyskytne vícero lidí v předem určený čas na předem určeném místě spojených jistou společnou myšlenkou, v tomto případě umělci brněnské filharmonie předvedli překvapeným návštěvníkům nákupního centra v Brně Smetanovu Vltavu.

Perpetuum Jazzile - acapela sbor ze Slovinska. Vybrali jsme od nich písničku Africa. Na začátku písničky umělci imitují déšť a bouřku, písnička je svěží s nádhernými vokály.

I na takových profláklých soutěžích jako je Got Talent se občas zjeví jako blesk z čistého nebe někdo takový, jako je Genadi Tchakenko (Ukrajina), aby nám vyrazil dech svojí improvizací zvuků Matky Země.

Čtyři dračice s houslemi, violou a violoncelem za doprovodu orchestru Andre Rieu. Holky jsou krásné, sexy a hlavně uuumíííí. Skupina BOND a jejich Victory.. Má to švih a odpich. Luxusní je závěr, kdy se Andremu poněkud vyprázdnilo orchestřiště.

 Největší kapela se skotskými dudami, jakou bylo kdy možné vidět. Amazing grace a opět Andre Rieu.

Do třetice Andre Rieu a I will follow him. Andre dokáže udělat i z vážné hudby zábavu a zpřístupnit tak klasickou hudbu široké věřejnosti.

You rice me up - Celtic woman. S krásnou houslistkou.

Leo Rojas, panova flétna a indiánská hudba

The Seldom scene a Wait a minute. Jak to dědkům hraje... Moje srdeční záležitost.

Abychom nebyli jen na západě, předkládáme ještě ruskou lidovou píseň v podání zpěvačky Pelagea v modernější úpravě.