Setkání na Malé Atlantidě 18,.19.8.2018

Prostředí na Malé Atlantidě

Jak to u nás vypadá

Komunita Malá Atlantida se rozkládá na pěti hektarech (50 000 metrů čtverečních) pozemků na okraji malé obce poblíž Loun. Pozemek má tvar "kytary" A je téměř ze všech stran obklopen lesy. V samotné obci žije 40 stálých obyvatel a dojíždí několik víkendových obyvatel. 
 2016-04-11 18.02.50
                                                
 

Chrám

Centrem pozemku je chrám, který slouží jako škola, společenská místnost, jídelna a ubytování. Před chrámem je koupací jezírko s vodopádem, letní kuchyň a pergola s posezením. (V realizaci)

 Chrám2017-10-17 14.42.24KromlechJezírko

Zeleninová zahrádka

Na zahrádce pěstujeme zeleninu pro komunitu. Jsou zde vybudovány vyvýšené záhony, pařníky, foliovníky a skleník. Pěstujeme zde rajčata, papriky, okurky, pórek, kopr, saláty, ředkvičky, kapustu, bylinky a jinou zeleninu. Dále květiny, trvalky, okrasné keře.
ZahradnictvíZahrádka
 

 

 

 

 

 

Sad drobného ovoce

Poblíž chrámu jsme založili sad drobného ovoce, je zde vysazeno 80 keříků červeného a černého rybízu, angrešty, kamčatské borůvky, brusinky, kustovnice čínská, rakytník, aronie. Sad je lemován ovocnými stromy jako jsou meruňky, hrušně, višně, švestky, jabloně.
 

Vinice

Součástí sadu drobného ovoce je vinice bílé a červené vinné révy. Vinice ihned poznáte podle treláže, po které se vinná réva pne.
 
 

Pastviny

Východně od chrámu je vyhrazený prostor pro ovečky. Zatím se zde pase 7 ovcí, stádečko se každoročně rozrůstá o nové přírůstky. Prostor je obehnán elektrických ohradníkem.
Jára na beranovi
OvečkyJehněJehně
 
FAUNA
Kromě oveček máme na malé Atlantidě slepice, kachny, psa, kočky. Plánujeme krávu na Mléko a mléčné výrobky.
PřátelstvíSlepice a kachny

Lenivý kocour

včely 

Včeličky nám dělají společnost již sedm let. Shanti tráví o jejich péči dlouhé hodiny a včeličky nám to potom vracejí výborným medem a také velkou úrodou na ovocných stromech.
Shanti a včelky.Včelí plástevMedPéče o včely
 

 

Dary přírody na Malé Atlantidě

 OstružinyšípkyBedlyJablkaKečupZelenina

Jelení louka 

Nádherné místo ze všech stran chráněné lesy je  vyhrazené pro budoucí výsadbu srubů, chatiček či jurt pro rozšiřující se obyvatele Malé Atlantidy.
 

Čarovná plošina

Čarovná plošina říkáme prostoru, který je připraven na pořádání venkovních slovanských rituálů
 

Druidský dub

Tento majestátný dub je strážce celého prostoru a chrání také včelstva, které jsou pod ním umístěna.
 
 
Vysvětlení barev v textu:
Šedá barva - zrealizované akce
Fialová barva - akce ve fázi záměru