Setkání na Malé Atlantidě 18,.19.8.2018

Reportáž ze setkání

Přebíráme reportáž ze setkání na Malé Atlantidě od Radima "poutníka", který se u nás objevil se svými přáteli na přelomu srpna a září. Kdo je Radim "poutník"? Je to zvěstovatel lásky a Božího slova, šiřitel světla a spojovací článek všech lidí dobré vůle. Cestuje po Českých zemích, rozdává radost, lásku a naději. Žije jen z toho, co dostane, všechno navíc rozdává potřebným.

K jeho příjezdu na Malou Atlantidu se váže úžasná synchronicita. Poutník prodával kamínky pro štěstí u supermarketu v Prostějově, kde se u něj zastavili manželé M, kteří jsou naši velmi blízcí přátelé. Při rozhovoru došla řeč také na Malou Atlantidu. "Tam se příští týden chystám!" reagoval Poutník. Jak řekl, tak i bylo a z tohoto nádherného setkání vyšel i článek, který zde uvádíme.

Malá Atlantida

Při pátečním dopoledni vyjíždíme z karlštejnského kempu. Za vydatného deště snídáme někde na předměstí. V dobrém rozmaru jsem poté "vysazen" u Smíchovského nádraží. Pracovní okruh právě začíná.

Vzývána je rovnováha všech světů. Nechť se děje vůle Boží. Až do čtyřech upřednostňuji přání všeho nej a objetí. Prodávám akrylová srdce. Děkuji všem zúčastněným - za hojnost a dary, kterých se mi dostává..

Potom jedeme na hlavní nádraží vyzvednout Rostika, který s ranním "kuropěním" odcestoval zpět na Moravu. A jsme čtyři - když nabíráme kurs Žatecko. K bráně třeskonického zahradnictví manželů Roglových přijíždíme po "citu," neboť někde v polích přestala fungovat navigace. O vše je postaráno - Jiřík zkrátka umí.

Po vjezdu na pozemek nás čtyřnohý průvodce navádí k parkování. Jakmile vystoupím z vozu, vřele se vítáme. Je to miláček - laskám jej za uchem, hladím po hřbetu a něžně šimrám po plecích. Líbí se mu to - vrtí ocasem a chce si hrát - jmenuje se Apolo.

Ale to jsme již uvedeni do bývalého teletníku - nynějšího chrámu a vítáme se s osazenstvem Malé Atlantidy. Objimám zahradníka, včelaře a druida Pepíka Shantiho Rogla. Stejně tak zahradnici, hospodyňku a zpěvačku Pavlu Liběnku Roglovou, jenž přináší na stůl. Obejmut je též, nově příchozí Jeník - zasvěcenec, geodet a bratr Shantiho. A potom nejmladší z rodu Roglů - kučeravý synek Jára.

Sedíme svorně u dlouhého dřevěného stolu a užíváme si štědrého přijetí. Koláč střídá domácí medovina. Kdo si dá kávu? Koštováno je pálavské víno. Okusím od všeho trošku. Z debaty vyplývá potěšení a nenucenost. Na pořadu dne jsou hlubší duchovní témata. A plný "pytel" životních zkušenosti.

Vybavuji si z dětství, tzv. "draní" peří. Při "petrolejce" se vypráví příběhy, když odpolední šero houstne.. A potom - v nejlepším se jde spát. Děkuji duchům tohoto místa, za laskavé přijetí. Usínám v krystalické náruči posvátné geometrie a xenonu. Je mi dobře po těle i na duši.

Nazítří dopoledne kafíčko a koláč s "lůnem." Stejné obrazce jsou k vidění na protější stěně v jídelně. Znázorňují Posvátné Ženství - Studnu Kalicha - Mystérium Bohyně. K obědu míchaná zelenina s bramborem na loupačku. Připraveno s láskou a bez koření. A vzhůru na vycházkový okruh. Za hlavní branou posbírám pár švestkek - jsou lahodné. Polní cesta nás vede do přírody..

Hovoříme o 50. 000 metrech půdy s loukami, lesem, ovcemi a úchvatným výhledem na vzdálené pyramidálních kopce. Podzemní jezero s lahodnou "kojeneckou" vodou, jen dokresluje možnosti požehnaného místa. Po chvíli mírného stoupání zastavujeme u "strážného" stromu. Tato bytost je zcela v souladu s okolím. Kéž si jako lidstvo uvědomíme, kolik toho můžeme od přírody opětovat, sdílet a společně nacítit. Jdeme dál podél mladšího jehličnatého porostu. Zdravím veliké lesní mravence - drazí, miluji vás..

Přicházíme k místu, kam se chodí "rochnit" divočáci. Řeč je o kácení stromů. Stačí přijít na místo těžby den předem. Oznámit záměr prostoru samotnému a poděkovat, neboť je "vzato" na vědomí - jak prosté. O kousek dál stojí jablůňka "obtěžkaná" plody. Na Malé Atlantidě bude kalvádos. Usedlost nabízí komunitní prostor lidem podobného ražení. Nejen z darů ducha živ je člověk. Za odvedenou práci na "farmě" se vyplácí tzv. lvíčky - přičemž jeden odpovídá sto korunám českým.

U dalšího "strážce" probíráme zdejšího Génia Loci - je vznešený a zná svoji krásu. Ať je poutníky oslavován. Ať je zpíváno Matce Zemi. Ať je velebena léčivá moc bylin. Ať je uvědoměna šlechetnost včel. Tak se staň.

V areálu jsou čtyři včelstva. Dohromady milión dělnic. Shanti - do půl těla nahý - vytahuje postupně každou z pláství. Kontrolovány jsou zásoby na zimu. Poprvé v životě se letmo dotýkám tisícovky malých tvorečků. Včely zazimují s vlastním medem. Poctivý včelař nechá v úlu rovné dvě třetiny. Královna zato "oživí" větší exempláře, které přinesou více nektaru. Tím se kruh uzavírá. Pokud to situace žádá, "dokrmuje" se cukrem. Včelkám neublíží, neboť jej rozkládají úplně jinak, než člověk. Co se týče dosahu, obhospodařovaná oblast až pět kilometrů kolem úlu. Z ní 50 - 80 kg sezónního medu.

Pozor - včely neopylují geneticky modifikované rostliny - raději zemřou hladem. Nakonec je kvitována svoboda a "volné" ruce českých poctivců, kteří zasvětí život včelám. Neboť na "oko" a pro peníze, se "včelařina" dělat nedá. Vzájemné vztahy se posilují díky schopnosti člověka, splynout s přirozeností přírody. A to se mi líbí.

Sotva přiložím Hermelín na gril, jdeme na "obhlídku" vnitřního okruhu. Do kopce a potom dolů - k ovečkám. Bavíme se o setkáních na Malé Atlantidě - o zázemí, stanovém plácku, tvořivosti a trpělivosti. Když se vracíme, večeře je hotova. Spousta zeleniny a vícezrné pečivo dotváří piknikový rámec. Po dobrém jídle se pomalu "trousíme" do jídelny.

Nalito po "kalíšku" a Jiřík ladí kytaru. Tož poďme, na ty moravské lidové. "Za tů horů, za vysoků.." A pak zvolna zrychlujeme - "Rež rež rež, samá rež..." Do rukou beru chrastítko. Po hodině jsou zpěvy pro Matku Zemi slušně rozjeté. "Keby bolo niečo, čo sa ti dá zniesť.." Když Pavla přináší druhou kytaru, bubínek a kastaněty, nechávám se strhnout Slavíky z Madridu.

Skrze "hvězdný prach" pak přichází "pírka touhy z křídel Pegasů.." V těsném závěsu "Pane prezidente - vy mě pochopíte.." a potom všichni - Já mám kocábku náram náram náram.."

Právě teď a tady probíhá "nevázaný" hovor s kolektivním vědomím. Sedm lidí vytváří velké dílo.Jiřík, Šárka, Rostík, Radim, Jeník a Liběnka se Šantim. Cítím napojení na sílu, která nás přesahuje. Jsme doslova použití, jako nástroje vyšších.sfér, tzv. divoké karty. Zvěstujeme dobré zprávy. Propisujeme Novou dobu. A máme co nabídnout. Drazí, děkuji za takovou tvorbu. Miluji vás..

Když vyjdu pod noční oblohu, je plná hvězd. A mezi nimi Bůh rozlévá mléko. Je to fascinující pohled. U stolu se dál hraje a zpívá. O pauze je hovor věnován začátku devadesátých let. Takové "vyvázání" minulosti. Když staré odchází - nechejme přijít nové. Nechť se děje vůle Boží. Užívám si příjemného večera. A potom jsou čtyři hodiny ráno - jdeme spát.

V neděli vstávám dobře nalazen. Po snídani je na programu tzv. rituál hojnosti. Scházíme se uprostřed kruhu síly a po jednom předstupujeme, před "pastýřskou" hůl. V duchu nebo nahlas je vyřčeno symbolické přání. S ním roztočena ležatá osma po směru času, jenž po chvíli obejme a sjednotí přítomná srdce.

Když po spirále požehná vše živé na planetě, jak laskavostí - tak přejícnem - stejnou cestou se vrátí zpět. A znovu "oběhne" daný okruh. Skrze nejvyšší dobro naplní blaženstvím celou Zem a vrátí se zpět - do ležaté osmy v kromlechu - na pozemek Malé Atlantidy. Zakoušen je slastný pocit jednoty. A potom připíjíme zdaru. Nechť je požehnáno dílo Matky/Otce. Nechť vládne rovnováha všech světů..

Když přijde řeč na heraldiku, je tlumočen vzkaz vyšších sfér. ONA/ON vzývají tzv. Novou dobu. A skrze nás jí dosáhnou. Stačí k tomu otevřené srdce. Odevzdání se životu nám nalévá čistého vína. Vidíme věci v souvislostech, rozumíme širšímu obrazu. Nechť se znovu-zrodí symbolika českého znaku Lvice/Lva.

Nechť je Lvice na věčné časy spojena - s něžnou a soucitnou náručí Božské Matky. Tak, jako Lev - s nezměrným nadhledem a přejícností Božského Otce. Nechť jsou OBA v srdcích oslavováni lidem prostým. Nechť jejich posvátný svazek požehná cestu duše a ducha ve hmotném těle. Nechť je pro NI, pro NĚJ nebo pro NĚ tvořeno v Božském načasování - až do úplného projevení se. Nechť se JIM děje vůle Boží..

Neboť nejsme sami, kdo "jde" tímto směrem. Vždy, se najde někdo poctivý - sám k sobě. Lidské prozatím je na tomto "pnutí" postaveno. Nyní se můžeme stát zdrojem. Všeobsažný věk dvou Sluncí právě přichází. Nechť je plně akceptován stolec Vodnářův. Nechť je tvořeno, skrze radost a Božské zaměření.

Drazí, děkuji za Med. Tento bude odevzdán k užívání, třem roztomilým dětem. Nechť žijí ve zdraví a vitalitě. Děkuji za posvátné Konopíčko - rozdělíme jej královsky. A děkuji za víkend plný prožitků a inspirace. Zdravím ovečky, pejska Apola i včelky. Objimám vás všechny. A zase někdy nashledanou, na Malé Atlantidě..

Po cestě zpět "živě" klábosíme. Celý tento týden je učiněný zázrak. Nejspíše nám dojde až později, čeho všeho jsme se stali svědky. Co nás posunulo, obohatilo a proměnilo. Když se o pár hodin později v Prostějově objimáme a loučíme, nechávám všemu volný průběh. Nechť přijde to, co přijít má.

Duchovní část je naplněna. Nyní přichází Nová doba - velké dílo - propsání ve hmotném. Skrze vlastní poctivost, uzemnění a propojení se vším, co je. Další "střípky" do mozaiky sebepoznání, najdou své místo, na webovém rozhraní www.odkazpredku.webnode.cz 
FB - Odkaz předků

Je před námi další výzva. Pokud toto čteš - srdcem jsi zván. 28. 10. oslavíme 100 let od založení Československa. Stane se tak v něžné náruči Beskydských vrchů. Do příštího nacítění, tady a teď - děj se vůle Boží

s láskou

helebrandradim

Na obrázku může být: obloha, strom, rostlina, květina, venku a příroda