Setkání na Malé Atlantidě 18,.19.8.2018

Úžasná lidská bytost

Za poslední dobu jsem nějak přesycená a unavená všemi negacemi a destrukcemi, které okolo sebe vidím a čtu. Stávky, demonstrace, zemětřesení, nevyzpytatelné počasí, jedy v potravinách a vzduchu, sluneční záblesk, globální mocenský systém, konflikty a násilí. To mě dovedlo k otázce - opravdu je lidstvo tak zlé, konfliktní, násilnické, nenapravitelné? To stále jen ničíme přírodu, bojujeme mezi sebou a zahlcujeme Zemi odpadky? Opravdu je většina z nás taková, že nás zajímá jen splácení hypoték a pokleslá televizní zábava?Třeba je to tak, že někdo chce, abychom si toto mysleli, třeba ten, co tahá za mediální nitky nám pouští právě takové zprávy a vyvolává v nás dojem, že na světe vlastně nic jiného není, jen chaos a násilí.

1

Tak jsem se dala do pátrání. Co je na světě hezkého, že stojí za to tady žít? Čím je lidská bytost zvláštní, úžasná? Co člověk dokáže vytvořit, vyrobit, zazpívat? Jaká nádherná umělecká díla po nás zůstanou? Nakonec jsem toho našla tolik, že by se mi to nevešlo do tohoto článku! Proto jsem rozdělila téma do podsložek podle oborů lidských činností. Našla jsem nespočetné množství uměleckých děl, hudby, staveb, zahrad, ale i sportovních výkonů, odvážných činů a doslova lidských hrdinů.

2

Nechť je tento oddíl stránek Malé Atlantidy nadějí, že lidská bytost je krásná, ušlechtilá, oplývající neskutečným potenciálem, estetickým cítěním, moudrostí a inteligencí. Užívejte si očima, ušima, ale hlavně srdcem.